Další souboj se špicí tabulky

30.11.2008 20:58

Na další utkání nás čekal velice těžký soupeř Hořice, ze kterého šel výsledkový respekt. Před námi doslova nasázeli 18 branek Benešovu, 14 gólů do sítě HC Semily nebo 17 "banánů" v síti HC Pirátů. To nás ovšem neznepokojilo a do utkání jsme šli s tím, že hrát se dá s každým. Tribuna byla obsazena jen sporadicky a potěšilo i několik našich fans.

Jako první se osmělili domácí a po kolotoči skórovali do naší branky. Jen škoda že to bylo v čase 14:25, tudíš několik vteřin před sirénou. Brodské playery to ovšem neskolilo a začali hrát alespon jednoduše. Výsledkem byl vyrovnávací gól s hokejky Veleho.

Jako by znovu zapůsobilo kouzlo našeho překvapení a ve vlastním oslabení se Brod dostává do vedení, když dobrým napadáním Strouhal tečuje puk od Trakala za bezmocného brankáře Hořic. Rázem znovu soupeř nevěděl co hrát. Nutno říci, že naše akce nelahodily oku diváka, ale hokej se hraje na branky. Ty jsme naštěstí dali. Úkolem bylo vydržet do konce třetiny. To se bohužel nepovedlo, soupeř dotáhl a znovu to bylo na konci třetiny. Do kabin se šlo tedy nerozhodně...

Třetí třetina se nesla v podobném duchu. Ze začátku se hrálo nahoru dolu, ale jak plynul čas, přesouvala se hra hlavně k naší bráně. To se stalo osudným a zhruba 5 minut před koncem jsme inkasovali na 2:3. Dvě minuty před koncem jsme ještě zkusili power-play 6 na 5, ale to už svoje ovoce nepřineslo.

Závěrem lze říci, že hrát se dá opravdu s každým a dokázali jsme si, že si i s jasným lídrem tabulky můžeme zahrát pěkný hokej. Stejně jako s týmem Syřenova (3:6)

Ovšem musíme zdůraznit, že mužstvo Hořic bylo velice hokejové a zejména první dvě řady, složené z mladých talentovaných hráčů, nám nejednou zamotali hlavu.

Sestava: Bažant - Kopal, Krejsa, Pavlata T., Augsten - Mareš, Tvrdík, Vele, Krouza, Trakal, Strouhal, Hnídek, Cvrček

Branky: Vele, Strouhal

Hráč utkání: Bažant