Souboj o první místo dopadl lépe pro Syřenov

16.11.2008 21:20

V dnešním utkání se střetl Železný Brod se Syřenovem a byl to souboj o první místo soutěže. Sestava Brodu byla mírně prořídlá a tak se musel do obrany posunout Michal Schovánek. Lomnická "mrazík ice arena" byla velice solidně zaplněna a byly přítomny i bubny (což někteří hráči dlouho nepamatují :). Začátek utkání vyšel lépe pro nás, a po akcích kapitána Tvrdíka a Strouhala jsme vedli 2:0. V hale bylo tou dobou naprosté ticho a nikdo z přítomných takový nástup nečekal. Domácí sice z ojedinělé akce snížili na 2:1, ale ještě před koncem prvního dějství skóroval zraněný navrátilec Vele. První třetinu hrál Brod účinny, jednoduchý hokej který na soupeře platil. V tu chvíli hráči Syřenova nevěděli co na 5 mušketýrů na ledě hrát. Na to se už asi nemohli dívat ani rozhodčí, kteří v průběhu druhé třetiny vyloučili 7 hráčů Brodu a umožnili tak hrát několikaminutovou přeslilovku 5:3. To brodské playery zlomilo a inkasovali hned 2x. A aby toho nebylo málo, Brod začínal třetí třetinu opět ve třech. Toto oslabení ještě hráči ustáli, ale nad tím co se dělo na konci zápasu musel kroutit hlavou i sám hokejový Bůh. Četná oslabení se samozřejmě projevili jak na psychické, tak na fyzické stránce mužstva a to již nemohlo být důstojným soupeřem. Zaplněná hala aplaudovala, když Syřenovský hráč za pomocí našeho obráce dostal puk za záda dnes vynikajícího Bažanta. Obrané řady touto brankou padly, a Brod již nenašel sílu na odpor. Následovaly 2 slepené góly, které definitivně rozhodli vývoj utkání. Nutno dodat, že posledních 5 minut se odehrávalo pouze před naší brankou.

Co říci závěrem: "Určitě jsme si dokázali, že v této soutěži můžeme hrát dobrý hokej s jakýmkoli soupeřem. Hlavní oporou mužstva se stává brankář Bažant, který několika neskutečnými zákroky soupeře dováděl k šílenství. V dnešním utkání nikdo výrazně nezaostával a to je určitě velký příslib do dalších zápasů, kdy nás čeká těžký soupeř z Lomnice a Hořic."

Branky: Tvrdík, Strouhal, Vele

Hráč utkání: Bažant

Sestava: Bažant - Kopal, Pavlata T., Krejsa, Schovánek - Tvrdík, Hnídek, Vele, Strouhal, Trakal, Krouza, Novotný

Příští utkání: 25.listopadu 2008 - HC ZEOS Lomnice x HC Železný Brod