Zápas s těžkým začátkem...

20.02.2012 09:02

19.února 2012 nastoupilo mužstvo Železného Brodu k důležitému utkání se soupeřem, jež v tabulce figuroval na průběžném třetím místě. Pokud by utkání Brod vyhrál, bodově by se na Roztoky dotáhl. Tohoto soupeře tým Železného Brodu dobře zná, neboť s ním v minulé sezóně zápasil o titul nižší tabulky.

V sestavě našeho mužstva muselo dojít k menším změnám – chybějícího elitního obránce Petra Augstena musel zastoupit Novotný, obyčejně hrající v útoku. Navíc chyběl Tomáš Pavlata a někteří další hráči, čímž došlo ke stažení hry na 2 pětky.

Vstup do utkání připomínal Brodu noční můru. Agresivně hrající soupeř vlétl do utkání jako uragán a už po 16 vteřinách vedl 1:0. O pět minut později se prosadil podruhé, když využil početní výhodu 5 na 4. Nálada na bodu mrazu, žádný hlad po puku. Vše se ale zlomilo brankou kapitána Tvrdíka, který zavelel k nečekanému obratu. Svůj typický nájezd provedl dokonale a dal tak příklad svým spoluhráčům. O několik vteřin později bylo vyrovnáno, když pohotovou dorážkou usměrnil puk za brankářova záda vynikající Milan Nosek. Druhá formace se nechtěla nechat zahanbit a hned v dalším střídání strhla vedení na svou stranu. Marešovo nahození ze strany mírně tečoval hostující obránce a golman Roztok se jen těžko natahoval na puk, pomalu směřující za brankovou čáru. Třetina ještě nekončí a opět z dorážky se prosazuje podruhé v utkání Kuba Tvrdík. Stav po třetině - 4:2

Druhé dějství bylo asi nejpodařenější v posledních několika utkáních. Železný Brod krásně kombinoval, přihrával si přesně na hokejku a soupeře k ničemu vážnějšímu nepustil. Brankář Roman Puš se v bráně ale nenudil, když se nechal po utkání slyšet, že si užíval hned několika branek svých spoluhráčů. Nejprve Jirka Šťastný využil svojí rychlosti, objel obránce, přesně přihrál před branku, kde číhal osamocený Strouhal. Ten pak obloučkem přes ležícího brankáře zvýšil už na 5:2. Gólu se dočkal i samotný Šťastný, když po bezchybně vyhraném vhazování Noska přesně trefil horní část branky. V tu chvíli to už vypadalo na ručník. O nejhezčí tečku ve druhé třetině se ale zasloužila pětka druhá. Strouhal s Marešem si dvakrát rychle vyměnili puk za soupeřovou brankou. Rozhození obránci nevěděli, kde jsou, když Mareš precizní přihrávkou přes hokejku soupeře naservíroval kotouč Velemu a ten stylem „pocem kam jdeš“ doslova vykoupal hostujícího golmana. Do kabin se tedy šlo za stavu 7:2

Poslední třetinu jsme si chtěli užít a podle toho to také vypadalo. Všichni chtěli přidat další branku a završit skóre na 10 branek. Náš „hurá hokej“ se ale moc nevyplatil. Častá vyloučení a debaty s rozhodčím znamenali několika minutové oslabení 5 na 3. To jsme sice přestáli, ale v poslední vteřině trestu se Roztoky přeci jen dočkali. V závěru zápasu se pak trefili ještě jednou a výsledek tak opticky zlepšili na 7:4 z pohledu Brodu

Sestava: Puš – Schovánek, Kopal – Novotný, Nosek K. – Tvrdík, Šťastný, Nosek M., Mareš, Vele, Strouhal

Branky: Tvrdík 2x, Šťastný, Nosek, Mareš, Strouhal, Vele